7. národní konferenci transferu hostila Univerzita Karlova
15.–16. 5. 2019 se hosté dozvěděli nové vize v oblasti transferu znalostí a technologií a měli možnost sdílet své vlastní poznatky, problémy a nástrahy, které vycházely z jejich zkušeností.
Unikátní vhled do této problematiky vnesli zahraniční hosté, kteří mají v oblasti transferu dlouholeté zkušenosti. Ředitelka Centra pro přenos poznatků a technologií UK, Mgr. Hana Kosová, na konferenci představila nově vzniklou dceřinou společnost Univerzity Karlovy Charles University Innovations Prague s.r.o. (CUIP) v kontextu celouniverzitního výzkumu a mnoho hostů z ostatních univerzit ocenilo její zkušenosti se založením takové instituce.
Na diskutovaná témata z oblasti transferu znalostí a technologií navázal 2. ročník veletrhu inovací s názvem Via Carolina. Veletrh byl věnován možnostem spolupráce mezi Univerzitou Karlovou a aplikační sférou. Nabídka jednotlivých vědeckých týmů UK z oblasti přírodních, lékařských a humanitních věd byla zpracována interaktivní formou. Návštěvníci se mohli těšit nejen na prezentace vědeckých týmů, které představily své výsledky. Mnoho technologií si za přítomnosti jejich původců mohli návštěvníci sami vyzkoušet. Nabídku všech představovaných technologií nalezli návštěvníci také v Katalogu služeb UK.
Odborné prezentace představily například novou metodu měření vlhkosti v porézních materiálech nebo unikátní přístroj k měření seismických vln. Humanitní vědy představily například projekt Revoluce, který přinesl přelomový způsob výuky studentů základních a středních škol v době Československa v letech 1938–1989.