Chci investovat

Jak to probíhá?

První kontakt
Setkání se členy správní rady CUIP
S vámi a vaším týmem prodiskutujeme možnosti spolupráce
Vybereme vhodný projekt

Kontaktujte nás

Vybrané investiční projekty

Lék proti SARS-CoV-2

Oxygen Biotech s.r.o. je americká biotechnologická společnost s českými kořeny, která má díky naší technologii potenciál snížit úmrtnost v důsledku těžkého průběhu onemocnění COVID-19.

Toho dosahuje řešením syndromu akutní dechové tísně (ARDS). Aktivní látkou je tzv. bazedoxifen, který inhibuje signalizaci hlavního spouštěče přehnané reakce imunitního systému, tzv. cytokinové bouře.
CUIP sjednalo prodej technologie výzkumného léčivého přípravku vyvinuté týmem 1. lékařské fakulty a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy působícím na specializovaném pracovišti BIOCEV.
GeneSpector

Společnost GeneSpector s.r.o., založená v polovině roku 2020, je ekonomicky nejúspěšnějším akademickým spin-offem v ČR. Díky ní se technologie z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy dostala do velké většiny lékařských zařízení v ČR, ale také do zahraničí.

Inovativní produkt v podobě univerzálních odběrových souprav a stěžejního transportního roztoku viRNAtrap se tak v turbulentním čase pandemie dostalo na trh tolik potřebné řešení. Kvalitu technologie dokládá okamžité pokrytí 34 % českého trhu s PCR testováním a následné zajištění intenzivně poptávaného komplexního servisu pro laboratorní zařízení.
CUIP v rekordním čase založilo spin-off společnost, což umožnilo rychlou certifikaci a následné uvedení produktu na trh, a zároveň připravilo úspěšnou komunikační a marketingovou kampaň k produktovému spuštění.LAM-X

Společnost LAM-X s.r.o. je česká biotechnologická společnost vyvíjející světlem aktivované nanomateriály pro ochranu před bakteriemi, viry a dalšími patogeny. Využívá k tomu inovativních přístupů původně vyvinutých na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.

Hlavním produktem je nanomembrána, která po aktivaci viditelným světlem generuje singletový kyslík. Účinnost membrány LAM-X byla prokázána klinickou studií, takže membrána může být již nyní použita všude tam, kde je žádoucí zvýšené úsilí zabránit infekcím způsobeným povrchově přenosnými patogeny - v nemocnicích, hygienických zařízeních, výrobnách potravin.
Náš tým konsolidoval duševní vlastnictví nejen z UK a následně došlo k založení této akademické spin-off společnosti. CUIP se postaralo o kvalitní PR, které je nedílnou součástí technologického transferu, a po splnění stanovených vývojových milníků investovalo další rozvoj LAM-X.

Kosmeceutikum

Společnost GlobeTech Innovation založila prémiovou kosmetickou značku SAIN, která je postavená na technologii pocházející z pracoviště 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy BIOCEV. Hlavní složkou výrobku je molekula alaptidu, která ovlivňuje fyziologické regenerační schopnosti pokožky.

Aktuálně dostupným produktem je kosmeceutická řada prémiových krémů, tím však vývoj nekončí. Dalším milníkem je získání potřebné certifikace pro využití technologie ve zdravotnictví.
CUIP zajistilo převod části duševního vlastnictví na GlobeTech Innovation. Tým CUIP participoval na rozsáhlé medializaci a nadále spolupracuje na rozvoji technologie k medicínskému využití.