Chci investovat

Jak to probíhá?

První kontakt
Setkání se členy správní rady CUIP
S vámi a vaším týmem prodiskutujeme možnosti spolupráce
Vybereme vhodný projekt

Kontaktujte nás

Vybrané investiční projekty

Lék proti SARS-CoV-2

Oxygen Biotech s.r.o. je americká biotechnologická společnost s českými kořeny, která má díky naší technologii potenciál snížit úmrtnost v důsledku těžkého průběhu onemocnění COVID-19.

Toho dosahuje řešením syndromu akutní dechové tísně (ARDS). Aktivní látkou je tzv. bazedoxifen, který inhibuje signalizaci hlavního spouštěče přehnané reakce imunitního systému, tzv. cytokinové bouře.
CUIP sjednalo prodej technologie výzkumného léčivého přípravku vyvinuté týmem 1. lékařské fakulty a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy působícím na specializovaném pracovišti BIOCEV.
GeneSpector Innovations

GeneSpector Innovations (GSIN) spojuje univerzitní vědecké týmy z různých oborů a za přímého či nepřímého zapojení globálních komerčních partnerů jejich objevy a přístupy přetváří do produktů a řešení využitelných v praxi.

Spin-off společnost GSIN založená třemi českými subjekty, Univerzita Karlova drží největší podíl, staví na svém úspěšném předchůdci, společnosti GeneSpector. Ta během pandemie COVID-19 uvedla na trh komplexní certifikované řešení PCR testování a dosáhla EBITDA 40 % za prvních 18 měsíců existence. Stala se tak v daném období nejúspěšnějším startupem v CEE regionu.
Ve spolupráci se CUIP rozvíjí GSIN strategická partnerství v odvětví bioseparace a jiných technologiích či aplikacích napříč biomedicínou, farmacií a dalšími příbuznými obory.LAM-X

Společnost LAM-X s.r.o. je česká biotechnologická společnost vyvíjející světlem aktivované nanomateriály pro ochranu před bakteriemi, viry a dalšími patogeny. Využívá k tomu inovativních přístupů původně vyvinutých na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.

Hlavním produktem je nanomembrána, která po aktivaci viditelným světlem generuje singletový kyslík. Účinnost membrány LAM-X byla prokázána klinickou studií, takže membrána může být již nyní použita všude tam, kde je žádoucí zvýšené úsilí zabránit infekcím způsobeným povrchově přenosnými patogeny - v nemocnicích, hygienických zařízeních, výrobnách potravin.
Náš tým konsolidoval duševní vlastnictví nejen z UK a následně došlo k založení této akademické spin-off společnosti. CUIP se postaralo o kvalitní PR, které je nedílnou součástí technologického transferu, a po splnění stanovených vývojových milníků investovalo další rozvoj LAM-X.

Kosmeceutikum

Společnost GlobeTech Innovation založila prémiovou kosmetickou značku SAIN, která je postavená na technologii pocházející z pracoviště 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy BIOCEV. Hlavní složkou výrobku je molekula alaptidu, která ovlivňuje fyziologické regenerační schopnosti pokožky.

Aktuálně dostupným produktem je kosmeceutická řada prémiových krémů, tím však vývoj nekončí. Dalším milníkem je získání potřebné certifikace pro využití technologie ve zdravotnictví.
CUIP zajistilo převod části duševního vlastnictví na GlobeTech Innovation. Tým CUIP participoval na rozsáhlé medializaci a nadále spolupracuje na rozvoji technologie k medicínskému využití.